Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

3. Raadsvergadering Besluitvormend

Extra raadsvergadering

donderdag 10 juli 2025

19:30 - 22:30
Locatie

Raadzaal Eemsdelta (9320), locatie Delfzijl (Johan van den Kornputplein 10, Delfzijl)

Voorzitter
B. Visser

Agendapunten

  1. 1
    Opening
  2. 2

    Stukken volgen z.s.m..

  3. 3

    Verspreid over de verschillende wijken, buurten en dorpen beschikt de gemeente Eemsdelta over 191 verschillende speel- en beweegplekken waarvan ongeveer 35% wordt beheerd door speeltuinverenigingen en scholen. Met dit grote en diverse aanbod aan speelruimte en een diversiteit aan belanghebbenden, is een opgave ontstaan om beleid en kaders te stellen voor de inrichting en het beheer van de speel - en beweegruimte.


    Het speelruimteplan is gebaseerd op het behoud van drie kernkwaliteiten van de speelruimte: (1) Een goede spreiding van de speelruimte zodat de speelruimte bereikbaar blijft. (2) Een goede inrichting van de speelruimte zodat de speelruimte aantrekkelijk blijft, goed gebruikt kan worden en er meer kans is om samen te spelen en (3) een goed onderhoud van de speelruimte. Goed onderhoud zorgt voor schone, hele en veilige speelruimte. Wat bijdraagt aan goed gebruik en het imago van een kern of buurt.


    In het verlengde van de drie kernkwaliteiten van de speelruimte, kent de gemeente Eemsdelta een aantal specifieke opgaven die met behulp van dit speelruimteplan worden ingevuld: richting geven aan de inrichting en vervanging van de speelruimte; beheerafspraken speeltuinverenigingen en scholen; vergroenen van speelruimte; financieel perspectief en Integratie spelen en bewegen.


    Voor de inspecties, onderhoud en reparaties van de gemeentelijke speelvoorzieningen is, afhankelijk van de onderhoudsbehoefte, jaarlijks tussen € 80.000 en € 100.000 nodig. Voor de aanleg van nieuwe speelplekken en het vervangen van speelplekken is vanaf 2026 geen investeringskrediet beschikbaar. Hierdoor kan niet aan de uitgangspunten van het vervangingsplan worden voldaan. De benodigde investeringen voor 2026 -2029 worden gedekt vanuit maatregel 14, Nij Begun. Door de raad zijn hiervoor reeds de benodigde middelen beschikbaar gesteld.


    Tijdens de beeldvormende avond van 5 februari 2025 is de raad geïnformeerd over de aanpak en uitwerking van het speelruimteplan. Op 14 mei 2025 is het voorstel beeldvormend en oordeelsvormend behandeld tijdens de commissievergadering.


    Voorgesteld wordt om het Speelruimteplan Eemsdelta vast te stellen en de financiële uitzetting te dekken vanuit maatregel 14, Nij Begun.


    Gespreksvorm: oordeelsvormend en besluitvormend

  4. 4

    De Gemeente Eemsdelta is eigenaar van het sportcluster Stedum. In overleg met de gebruikers van en rond het sportcluster is de gemeente van plan om de bestaande opstallen (gymzaal en tribunegebouw) van het sportcluster Stedum te slopen en een nieuwe gymzaal met kleedruimten en een sportpaviljoen dat multifunctioneel gebruikt kan worden te bouwen. Met onder andere kleedruimten, kantine-, bijeenkomst- en vergaderfunctie. Een nieuw gebouw dat voldoet aan de huidige eisen van duurzaamheid, gebruik en esthetiek. Ook worden daarbij de toegankelijkheid, veiligheid en de parkeervoorzieningen aangepast aan de huidige en toekomstige vraag. De volgende stap is het opstarten van de bouwvoorbereidingsfase en later de uitvoeringsfase.


    Voorgesteld wordt om budget beschikbaar te stellen voor de bouwvoorbereidingsfase en uitvoeringsfase voor de sloop en nieuwbouw sportcluster Stedum, ad € 3.403.113,- incl. BTW, en deze te dekken uit de budgetten van nog te verstrekken subsidies, maatregel 14 toegekend aan Stedum, de reserve projecten en uit het Risicofonds inpassingskosten versterking en om de begrotingswijziging vast te stellen.


    Gespreksvorm: oordeelsvormend en besluitvormend

  5. 5

    Korte mededeling over recent gehouden AB of DB vergadering


    De portefeuillehouder kan een mededeling doen om een toezegging af te handelen.
    De voorzitter maakt een opsomming van de toezeggingen uit de huidige vergadering.

  6. 6
    Sluiting